Комарец
Добредојдовте на Комарец Форум!
Комарец
Добредојдовте на Комарец Форум!
Комарец
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Каков компјутер имате!?

Go down 
5 posters
АвторПорака
Bubo
Администратор
Администратор
Bubo


Број на мислења : 286
Години: : 27

Каков компјутер имате!? Empty
ПишувањеПредмет: Каков компјутер имате!?   Каков компјутер имате!? EmptyЧет Jул 09, 2009 2:33 pm

Јас имам компјутер со следниве конфигурации:

Процесор:Интел Целерон 2400 MHz
Рам:256 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Графичка картица:NVidia GeForce4 MX 4000 (128 MB)
Звучна картица:VIA VT1612 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller
Матична плоча:Matsonic MS 9167C со чипсет VIA VT8763 Apollo PT 800
Хард Диск:WDC WD800BB-22JHC0 (74 GB,IDE)
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Каков компјутер имате!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков компјутер имате!?   Каков компјутер имате!? EmptyЧет Jул 09, 2009 9:32 pm

У хардвер не се разбирам баш најдобро и само ќе речам ЛАП ТОП а за другото вие мислите каков е.
Вратете се на почетокот Go down
GemmaAtkinson
Двоен Модератор
Двоен Модератор
GemmaAtkinson


Број на мислења : 151

Каков компјутер имате!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков компјутер имате!?   Каков компјутер имате!? EmptyЧет Jул 09, 2009 9:57 pm

КОмпјутерски. Се вика Пеце( перо понекогаш му викам)
Вратете се на почетокот Go down
Фликси
Двоен Модератор
Двоен Модератор
Фликси


Број на мислења : 185
Години: : 25

Каков компјутер имате!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков компјутер имате!?   Каков компјутер имате!? EmptyСаб Jул 11, 2009 12:03 am

ПЦ 4,а име сеа му измислив „Трајче-Дрварчето“
Вратете се на почетокот Go down
ROCK ON
Двоен Модератор
Двоен Модератор
ROCK ON


Број на мислења : 200
Години: : 27

Каков компјутер имате!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков компјутер имате!?   Каков компјутер имате!? EmptyЧет Aвг 06, 2009 10:14 pm

Мрзе ме да набројувам перформанси ...а иначе солиден компјутер е
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Каков компјутер имате!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков компјутер имате!?   Каков компјутер имате!? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Каков компјутер имате!?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Каков автомобил сакате да имате?
» Каков мотор сакате да имате???
» Колку часа дневно поминувате пред компјутер?
» Каков е вашиот стил..
» Каков монитор користите?

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Комарец :: Компјутери и Технологија :: Хардвер-
Отиди до: