Комарец
Добредојдовте на Комарец Форум!
Комарец
Добредојдовте на Комарец Форум!
Комарец
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Лига на Шампиони 2009/2010

Go down 
+2
stolee
BoMbA
6 posters
АвторПорака
BoMbA
Почетник
Почетник
BoMbA


Број на мислења : 44

Лига на Шампиони 2009/2010 Empty
ПишувањеПредмет: Лига на Шампиони 2009/2010   Лига на Шампиони 2009/2010 EmptyСаб Jул 18, 2009 2:06 am

Значи кфалификациите веќе почнаа,но сега на друг начин..Ме мрзе да објаснувам многу,многу сите знајме дека големите првенства имаат член + кој оди дирекно,а екипи од помаливе првенства имаат поголеми шанси да играт со тоа што ќе ги избегнат појаките екипи во кфалификациите..

Нашата МЃП ништо не направи у првиот меч со БАТЕ,па како шо стои останавме без претставник..

Претходни 11 освојувачи:

2008/2009 - Барселона
2007/2008 - Манчестер Јунајтед
2006/2007 - Милан
2005/2006 - Барселона
2004/2005 - Ливерпул
2003/2004 - Порто
2002/2003 - Милан
2001/2002 - Реал Мадрид
2000/2001 - Баерн Минхен
1999/2000 - Реал Мадрид
1998/1999 - Манчестер Јунајтед

Топ 3 освојувачи:

Реал Мадрид-9 титули
Милан-7
Ливерпул-5
Вратете се на почетокот Go down
stolee
Администратор
Администратор
stolee


Број на мислења : 216

Лига на Шампиони 2009/2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лига на Шампиони 2009/2010   Лига на Шампиони 2009/2010 EmptyСаб Jул 18, 2009 5:24 pm

Оваа година Манчестер Јунајтед освојува Насмевка
Вратете се на почетокот Go down
https://klik.macedonianforum.net
Hector
Форумџија
Форумџија
Hector


Број на мислења : 115

Лига на Шампиони 2009/2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лига на Шампиони 2009/2010   Лига на Шампиони 2009/2010 EmptyСаб Jул 18, 2009 5:31 pm

Ова година ако не освои Челзи.....НИКОГАШ ама НИКОГАШ,нема да освои!!!!
Вратете се на почетокот Go down
BoMbA
Почетник
Почетник
BoMbA


Број на мислења : 44

Лига на Шампиони 2009/2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лига на Шампиони 2009/2010   Лига на Шампиони 2009/2010 EmptyСаб Jул 18, 2009 5:41 pm

Хаха ќе видиме тоа,сеа не си играјте Нострадамуси НасмевкаНасмевкаНасмевка
Вратете се на почетокот Go down
bojan-Acmilan
Почетник
Почетник
bojan-Acmilan


Број на мислења : 21

Лига на Шампиони 2009/2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лига на Шампиони 2009/2010   Лига на Шампиони 2009/2010 EmptyСре Jул 22, 2009 11:14 pm

Милан или Реал Мадрид
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Лига на Шампиони 2009/2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лига на Шампиони 2009/2010   Лига на Шампиони 2009/2010 EmptyСаб Jул 25, 2009 12:54 am

За моите омилени клубови да објаснам како би можеле да го освојат овој трофеј.
Милан со напаѓачка тактика во ЛШ и со италијански стил на игра.
Челзи со Карло Анчелоти кои според многумина специјалист за ЛШ(бар така беше во случајот со Милан).Плус квалитетен напад и црвста одбрана.

Иначе за Реал Мадрид не бидете толку големи оптимисти дека имаат дрим-тим за ЛШ
Нивното време помина сега доаѓа времето на топ 4 англиските екипи,Милан,Интер,Јувентус и Барселона
Вратете се на почетокот Go down
slave_7
Двоен Модератор
Двоен Модератор
slave_7


Број на мислења : 144

Лига на Шампиони 2009/2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лига на Шампиони 2009/2010   Лига на Шампиони 2009/2010 EmptyВто Jул 28, 2009 10:30 am

Сите мислат дека со заминувањето на роналдо и тевез манчестер е многу ослабен и дека нема шанси за освојување ЛШ но по тоа колку што можевме да видиме на пријателските(иако не играа со којзнае какви противници) ке бидеме повторно некаде на врвот па зошто да не и да освоиме

мој тип:Манчестер Јунајтед
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Лига на Шампиони 2009/2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лига на Шампиони 2009/2010   Лига на Шампиони 2009/2010 EmptyСре Jул 29, 2009 11:10 am

Во тек се квалификациите за ЛШ
Во вчерашните натпревари беа постигнати следниве резлтати
Баку - Левски Софија 0-0
Актоуб - Макаби 0-0
Спарта Прага - Панатинаикос 3-1
Андерлехт - Сиваспор 5-0
Денеска се одигруваат преостанатите натпревари од квалификациите од кои поинтересни се издвојуват:
Цирих - Марибор
Салзбург - Динамо Загреб
Селтик - Динамо Москва
Спортинг Лисабон - Твенте
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Лига на Шампиони 2009/2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лига на Шампиони 2009/2010   Лига на Шампиони 2009/2010 EmptyЧет Jул 30, 2009 9:24 am

Постигнати резултати од квалификацииите за ЛШ

Вентспилс - Бате Борисов 1-0
Левадиа - Дебрецин 0-1
АПОЕЛ Никозиа - Партизан 2-0
Шериф - Славија Прага 0-0
Шахтјор - Тимисоара 2-2
Братислава - Олимпијакос 0-2
Копенхаген - Стабаек 3-1
Цирих - Марибор 2-3
Салзбург - Динамо Загреб 1-1
Селтик - Динамо Москва 0-1
Спортинг Лисабон - Твенте 0-0
Вратете се на почетокот Go down
BoMbA
Почетник
Почетник
BoMbA


Број на мислења : 44

Лига на Шампиони 2009/2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лига на Шампиони 2009/2010   Лига на Шампиони 2009/2010 EmptyВто Aвг 04, 2009 4:20 am

Ќе биде интересно годинава Насмевка
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Лига на Шампиони 2009/2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лига на Шампиони 2009/2010   Лига на Шампиони 2009/2010 EmptyПет Aвг 07, 2009 10:35 pm

Плеј-оф рунда во Лигата на шампионите

Арсенал - Селтик
Спортинг - Фиорентина
Панатинаикос - Атлетико Мадрид
Штутгарт - Темишвар
Шериф - Олимпијакос
Бентспилс - Цирих
Салзбург - Макаби
Левски - Дебрецин


Првите средби се на 18-ти и на 19-ти, реваншите на 25-ти и на и 26-ти август
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Лига на Шампиони 2009/2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лига на Шампиони 2009/2010   Лига на Шампиони 2009/2010 EmptyВто Aвг 18, 2009 11:28 am

Лигата на шампионите денеска и утре ќе ги има последните квалификациски натпревари.

Во првите плеј-оф дуели денеска играат:

Селтик - Арсенал
Копенхаген - Апоел
Шериф - Олимпијакос
Темишвар - Штутгарт
Спортинг - Фиорентина
В среда на програмата се дуелите:

Левски - Дебрецин
Олимпик Лион - Андерлехт
Панатинаикос - Атлетико Мадрид
Салцбург - Макаби Хаифа
Вентспилс - Цирих
Реванш натпреварите се играат на 25 и 26 август
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Лига на Шампиони 2009/2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лига на Шампиони 2009/2010   Лига на Шампиони 2009/2010 EmptyЧет Aвг 27, 2009 12:18 am

Резултати од плеј-оф натпреварите за пласман во групната фаза од ЛШ

Селтик - Арсенал 0-2
Арсенал - Селтик 3-1
Темишвар - Штутгарт 0-2
Штутгарт - Темишвар 0-0
Спортинг Лисабон - Фиорентина 2-2
Фиорентина - Спортинг Лисабон 1-1
Копенхаген - АПОЕЛ 1-0
АПОЕЛ - Копенхаген 3-1
Левски - Дебрецин 1-2
Дебрецин - Левски 2-0
Лион - Андерлехт 5-1
Андерлехт - Лион 1-3
Санцбург - Макаби Хаифа 1-2
Макаби Хаифа - Салцбург 3-0
Вентспилс - Цирих 0-3
Цирих - Вентспилс 2-1
Панатинаикос - Атлетико Мадрид 2-3
Атлетико Мадрид - Панатинаикос 2-0
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Лига на Шампиони 2009/2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лига на Шампиони 2009/2010   Лига на Шампиони 2009/2010 EmptyЧет Aвг 27, 2009 11:21 pm

На свечена церемонија попладнево во Монако се доделени наградите за најдобрите играчи во ланското издание на Лигата на шампионите и се одредени групите за новата сезона што ќе стартува на 15 септември.

Група „A“:

* Баерн Минхен
* Јувентус
* Бордо
* Макаби Хаифа

Група „Б“:

* Манчестер Јунајтед
* ЦСКА Москва
* Бешикташ
* Волфсбург

Група „Ц“:

* Милан
* Реал Мадрид
* Марсеј
* ФК Цирих

Група „Д“:

* Челзи
* Порто
* Атлетико Мадрид
* Хапоел

Група „Е“:

* Ливерпул
* Лион
* Фиорентина
* Дебрецин

Група „Ф“:

* Барселона
* Интер
* Динамо Киев
* Рубин

Група „Г“:

* Севиља
* Глазгов Ренџерс
* Штутгарт
* Униреа

Група „Х“:

* Арсенал
* Аз Алкмар
* Олимпијакос
* Стандард

На чинот на извлекувањето „асистираа“ добитниците на годинешните награди.

За најдобар голман е избран Едвин Ван Дер Сар од Манчестер Јунајтед, најдобар одбранбен играч е Џон Тери од Челзи, најдобар играч од средината на теренот е Чави од Барселона и најдобар напаѓач е Лионел Меси од Барселона.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Лига на Шампиони 2009/2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лига на Шампиони 2009/2010   Лига на Шампиони 2009/2010 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Лига на Шампиони 2009/2010
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Лига Европа 2009/2010
» Pro Evolution Soccer 2010
» Fantasy Premier League 2010

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Комарец :: Спорт :: Фудбал-
Отиди до: