Комарец
Добредојдовте на Комарец Форум!
Комарец
Добредојдовте на Комарец Форум!
Комарец
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 ПЕС 6

Go down 
+4
Mikiyo San
slave_7
stolee
М@CED()NIA W{}LVE$
8 posters
АвторПорака
М@CED()NIA W{}LVE$
Модератор
Модератор
М@CED()NIA W{}LVE$


Број на мислења : 147

ПЕС 6 Empty
ПишувањеПредмет: ПЕС 6   ПЕС 6 EmptyЧет Jул 09, 2009 5:09 pm

ја играте ли играва..имате ли некој мод со новите трансфери...и да дали играте онлине
Вратете се на почетокот Go down
stolee
Администратор
Администратор
stolee


Број на мислења : 216

ПЕС 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕС 6   ПЕС 6 EmptyЧет Jул 09, 2009 5:32 pm

Ја играм играта, имам пач со новите трансфери, играм онлајн. Насмевка
Вратете се на почетокот Go down
https://klik.macedonianforum.net
М@CED()NIA W{}LVE$
Модератор
Модератор
М@CED()NIA W{}LVE$


Број на мислења : 147

ПЕС 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕС 6   ПЕС 6 EmptyЧет Jул 09, 2009 5:40 pm

ако не те мрзи дај линк
Вратете се на почетокот Go down
slave_7
Двоен Модератор
Двоен Модератор
slave_7


Број на мислења : 144

ПЕС 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕС 6   ПЕС 6 EmptyЧет Jул 09, 2009 5:58 pm

јас играм онлајн,кој сака да изиграме некоја нека пише
Вратете се на почетокот Go down
stolee
Администратор
Администратор
stolee


Број на мислења : 216

ПЕС 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕС 6   ПЕС 6 EmptyЧет Jул 09, 2009 6:11 pm

Еве како за да подесите за да играте без Хамачи...

Портовите се ослобуваат на следниот начин: Oдите во Network Connections, па потоа десен клик на Local Area Connections, па после тоа идете на Properties. После тоа Advanced, па кај Windows Firewall oдберете Settings. и на крај одберете Еxceptions.

Сега тука треба да се ослободите за сите портови. Кликнете на Add Port, и кај Port Number ги внесувате портовите кој се горе наведени (10881, 10884, 12880, 12881). Кај Name може да внесете што сакате, не е тоа битно.

1. Стартувајте го PSL host v21 кој можете да го симнете од тука
2, Внесете ја својата локална ИП, може да ја дознаете http://www.whatismyip.com/ После кога ќе ви побара да внесете друга адреса, внесете ја истата адреса од претходно.

3, Покренете го серверот.

4, Сега одете во C:/windows/system32/drivers/etc и тука има еден фајл HOSTS, oтворете го со Нотепад, и треба да ви изгледа вака.


127.0.0.1 localhost
93.87.169.242 pes6gate-ec.winning-eleven.net
210.249.144.166 we9stun.winning-eleven.net
Со ова се постигнува да луѓето може да влегуваат на серверот, а самиот оној кој креира да не може да влегува на серверот.

Следниот чекор е да се отвори фајлот HOSTS со нотепад и да се променат ИП адресите, наместо локалната ип адреса, да се стави другата ип адреса, и да се на крај сними фајлот.

Хост треба да изгледа вака.


127.0.0.1 localhost
<ваша ИП адреса> pes6gate-ec.winning-eleven.net
210.249.144.166 we9stun.winning-eleven.net
Вратете се на почетокот Go down
https://klik.macedonianforum.net
М@CED()NIA W{}LVE$
Модератор
Модератор
М@CED()NIA W{}LVE$


Број на мислења : 147

ПЕС 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕС 6   ПЕС 6 EmptyЧет Jул 09, 2009 6:49 pm

ако има заинтересирани може да си направите комарец лига
Вратете се на почетокот Go down
slave_7
Двоен Модератор
Двоен Модератор
slave_7


Број на мислења : 144

ПЕС 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕС 6   ПЕС 6 EmptyЧет Jул 09, 2009 9:51 pm

јас сум за лигата секако.....ПС:нели е малку рано за лига?едвај има 30 членови на форумот
Вратете се на почетокот Go down
Mikiyo San
Администратор
Администратор
Mikiyo San


Број на мислења : 228
Години: : 27

ПЕС 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕС 6   ПЕС 6 EmptyЧет Jул 09, 2009 9:55 pm

Рано е за лига..
Вратете се на почетокот Go down
stolee
Администратор
Администратор
stolee


Број на мислења : 216

ПЕС 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕС 6   ПЕС 6 EmptyЧет Jул 09, 2009 9:57 pm

Нема многу членови, ако се собереме повеќе членови можеме да направеме, вака 5-6 души знаат да играт пес преку интернет Насмевка
Вратете се на почетокот Go down
https://klik.macedonianforum.net
македонче93
Почетник
Почетник
македонче93


Број на мислења : 36

ПЕС 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕС 6   ПЕС 6 EmptyПет Jул 10, 2009 1:30 am

Да рано е за лига,но можеме пријателски да си играме Насмевка
Еве сега ке отворам тема
Вратете се на почетокот Go down
Фликси
Двоен Модератор
Двоен Модератор
Фликси


Број на мислења : 185
Години: : 25

ПЕС 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕС 6   ПЕС 6 EmptyСаб Jул 11, 2009 2:05 am

Ај дајте линк,за некој пач со зимските трансфери
Вратете се на почетокот Go down
Ljube-AcMilan
Почетник
Почетник
Ljube-AcMilan


Број на мислења : 35
Години: : 29

ПЕС 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕС 6   ПЕС 6 EmptyПон Jул 13, 2009 2:59 pm

Добро е за еден месец или порано да почнаме најпрво со куп а потоа со лига -мој предлог
Вратете се на почетокот Go down
slave_7
Двоен Модератор
Двоен Модератор
slave_7


Број на мислења : 144

ПЕС 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕС 6   ПЕС 6 EmptyВто Jул 28, 2009 10:40 am

Ljube-AcMilan напиша:
Добро е за еден месец или порано да почнаме најпрво со куп а потоа со лига -мој предлог
се согласувам,може да направиме куп од 6-8 играчи
Вратете се на почетокот Go down
igoreal
Почетник
Почетник
igoreal


Број на мислења : 1

ПЕС 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕС 6   ПЕС 6 EmptyСре Aвг 12, 2009 3:32 am

Цитат :
Портовите се ослобуваат на следниот начин: Oдите во Network Connections, па потоа десен клик на Local Area Connections, па после тоа идете на Properties. После тоа Advanced, па кај Windows Firewall oдберете Settings. и на крај одберете Еxceptions.

Јас користам Виста, не можам да го најдам Advanced. Го нема.
Решение?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

ПЕС 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПЕС 6   ПЕС 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ПЕС 6
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Комарец :: Компјутери и Технологија :: Игри-
Отиди до: