Комарец
Добредојдовте на Комарец Форум!
Комарец
Добредојдовте на Комарец Форум!
Комарец
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Фан Клуб Челзи

Go down 
+2
Hector
PATO_007
6 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Фан Клуб Челзи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан Клуб Челзи   Фан Клуб Челзи - Page 2 EmptyСаб Aвг 01, 2009 11:11 am

Денеска Челзи на гости игра пријателски натпревар против екипата на Ридинг во 16 часот.
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Фан Клуб Челзи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан Клуб Челзи   Фан Клуб Челзи - Page 2 EmptyНед Aвг 02, 2009 3:31 pm

Во вчерашниот натпревар Челзи одигра нерешено против Ридинг со резултат 2-2
Двата гола за Челзи беа постигнати во последните две минути од натправарот.
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Фан Клуб Челзи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан Клуб Челзи   Фан Клуб Челзи - Page 2 EmptyВто Aвг 04, 2009 7:58 am

Ди Санто на позајмница во Блекбурн до Јануари
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Фан Клуб Челзи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан Клуб Челзи   Фан Клуб Челзи - Page 2 EmptyСаб Aвг 08, 2009 3:08 pm

Менаџерот на Челзи Карло Анчелоти нема намера да купува повеќе играчи ова летото, пренесува весникот „Тајмс”.

Екипата од Лондон си ги обезбеди услугите на Јури Жирков, Даниел Стариџ и Рос Тарнбул.

И покрај тоа што на големо се зборуваше дека Андреа Пирло ќе биде исто така играч на Челзи, во последен момент од Милан објавија дека до трансфери нема да дојде.

„Нема да купуваме повеќе, затоа што мислам дека тимот е добро пополнет на сите позиции. Не ни требаат други засилувања, така што не очекувајте други трансфери“, изјавил Анчелоти.

„Никогаш не сум имал намера да ги продавам Карваљо и Деко. Тие се важни играчи за Челзи“, додал италијанскиот стручњак.
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Фан Клуб Челзи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан Клуб Челзи   Фан Клуб Челзи - Page 2 EmptyПон Aвг 10, 2009 10:34 pm

Манчестер Јунајтед - Челзи 2-2 во регуларниот дел од натпреварот во Комјунити Шилд.
По пенлаи 4-1 за Челзи и Карло Анчелоти ја освојува 1 титула годинава во Англија.
Карваљо и Лампард стрелци во регуларниот дел.
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Фан Клуб Челзи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан Клуб Челзи   Фан Клуб Челзи - Page 2 EmptyПет Aвг 14, 2009 12:26 pm

Челзи во последните шест години играше во пет полу-финалиња и во едно финале од Лигата на Шампионите и очајно го посакуваат трофејот од најелитното Европско натпреварување.

Роман Абрамович токму поради тоа ова лето на Стемфорд Бриџ го донесе Карло Анчелоти, кој има две титули со Милан во Лигата на Шампионите, и Есиен верува дека Италијанецот може да ги однесе Сините до слава во Европа.


“Ние веќе уживаме во неговата игра и методи.” – рече Есиен. “Сите знаат дека бевме во пет полу-финалиња во шест години и исто така игравме во едно финале.”


“Очајно го посакуваме најголемиот трофеј во клубскиот фудбал и јас силно верувам дека нашиот нов тренер може да ни помогне да го освоиме.”


“Тој бил таму, успеал да го освои и веќе ги добиваме вибрациите од него.”


“Составот е заедно долго време и сите имаме огромна желба и глад за многу трофеи.”


Анчелоти ја започнува својата авантура во Премиер Лигата во сабота на Стемфорд Бриџ против екипата на Хал Сити


Анелка пред потпишување на нов договор со Челзи
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Фан Клуб Челзи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан Клуб Челзи   Фан Клуб Челзи - Page 2 EmptyНед Aвг 16, 2009 8:53 pm

Челзи - Хал Сити
2-1
Дрогба со неверојатни голови го сврте резултатот во полза на Челзи
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Фан Клуб Челзи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан Клуб Челзи   Фан Клуб Челзи - Page 2 EmptyПон Aвг 24, 2009 10:03 am

Сандерленд - Челзи 1-3

Фулам - Челзи 0-2

Резултати од 2 и 3 коло по кое Челзи има максимални 9 бода од 3 одиграни натпревари
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Фан Клуб Челзи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан Клуб Челзи   Фан Клуб Челзи - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Фан Клуб Челзи
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Фан клуб ФК Металург
» Фан клуб Вардар
» Фан Клуб Италија
» Фан Клуб Партизан
» Фан Клуб Англија

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Комарец :: Спорт :: Фан Клуб-
Отиди до: