Комарец
Добредојдовте на Комарец Форум!
Комарец
Добредојдовте на Комарец Форум!
Комарец
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Екстремни спортови...?

Go down 
3 posters
АвторПорака
Mikiyo San
Администратор
Администратор
Mikiyo San


Број на мислења : 228
Години: : 27

Екстремни спортови...? Empty
ПишувањеПредмет: Екстремни спортови...?   Екстремни спортови...? EmptyЧет Jул 09, 2009 3:15 pm

Сакате екстремни спортови..??и доколку сакате..кој од нив би го издвоиле
Вратете се на почетокот Go down
ROCK ON
Двоен Модератор
Двоен Модератор
ROCK ON


Број на мислења : 200
Години: : 27

Екстремни спортови...? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Екстремни спортови...?   Екстремни спортови...? EmptyЧет Jул 09, 2009 8:39 pm

Па сноубординг би го издвоила бидејки се спушташ по стрмнини на снег.И делува доста опасно по планини да се спушташ бидејки се спушташ со голема брзина...
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Екстремни спортови...? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Екстремни спортови...?   Екстремни спортови...? EmptyЧет Jул 09, 2009 9:47 pm

Не сакам вакви опасни спортови али Параглајдерство ми е така поомилен.
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Екстремни спортови...? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Екстремни спортови...?   Екстремни спортови...? EmptyСре Jул 29, 2009 3:57 pm

Битолчанецот Владимир Неделковски, член на параглајдерскиот клуб „Вертиго“ од Скопје официјално е поканет од светската асоцијација да учествува на супер-финалето од Светскиот куп за параглајдеристи.

- Ова е големо признание за Македонија и параглајдеристите од нашата земја. Подготовките ги почнав веднаш затоа што натпреварите наближуваат и ќе се одржат од 1 до 12 септември во Поггио-Бустоне, Италија. Голем е предизвикот да се биде на овој најелитен и со највисок квалитет параглајдинг натпревар, изјави за МИА, Владимир Неделковски.

Поканата за учество на супер завршницата на параглајдеристите од светот доаѓа по освоеното 16 место на Светскиот куп за параглајдеристи во Бузет, Хрватска во конкуренција од 130 натпреварувачи.
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Екстремни спортови...? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Екстремни спортови...?   Екстремни спортови...? EmptyПон Aвг 03, 2009 5:15 pm

Во Крушево заврши предсветскиот параглајдинг куп Крушево 2009.

Победник со 4647 бодови е бугаринот Јасен Савов во конкуренција на 100 параглајдеристи од 15 земји.

Втор е словенечкиот репрезентативец Матеј Чеглар со 4602 бода, а трет македонскиот репрезентативец Мартин Јованоски со 4542 бода.

Во екипна конкуренција победи словенечкиот состав Орачи со 12.729 бодови, пред Неар Бирдс од Украина со 12.278, а третото место го освои Хели клуб Скопје со 11.384 бодови.

Во бодувањето за домашното првенство Македонија ОПЕН 2009 прв е Мартин Јованоски, пред Владимир Неделковски, а трет Игор Тодевски, додека првите три места во натпреварот за Украина ОПЕН 2009 им припаднаа на Микола Соломко, Микола Струк и Богдан Базјук.

Организаторите очекуваат високи оценки за организацијата на натпреварот што би значело и доверба во Крушево во 2011 година да биде организиран еден од 5-те светски купови во Европа.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Екстремни спортови...? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Екстремни спортови...?   Екстремни спортови...? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Екстремни спортови...?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Омилени спортови..??
» Правила за однесување во форумот Останати спортови

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Комарец :: Спорт :: Останати спортови-
Отиди до: