Комарец
Добредојдовте на Комарец Форум!
Комарец
Добредојдовте на Комарец Форум!
Комарец
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeGalleryLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Чуден Човек

Go down 
4 posters
АвторПорака
Фликси
Двоен Модератор
Двоен Модератор
Фликси


Број на мислења : 185
Години: : 25

Чуден Човек Empty
ПишувањеПредмет: Чуден Човек   Чуден Човек EmptyПон Jул 13, 2009 6:34 pm

Бев до продавница,денеска.И еден човек ме запира и ми вика “Сакаш да викнам змија„ и јас му викам ајде.Свирна 2-3 пати и кога дојде една змија јас се уплашив.Он ја зема во рака и отиде понатаму.Дали знаете за некој друг чуден човек
Вратете се на почетокот Go down
Mikiyo San
Администратор
Администратор
Mikiyo San


Број на мислења : 228
Години: : 27

Чуден Човек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чуден Човек   Чуден Човек EmptyВто Jул 14, 2009 1:41 pm

Ајее...цел финти бил тој..го гледавме еден чоек..на улица..сегде скоро..онака намуртен поглед..фаца убица..и ајде да влезиме во една напуштена куќа...си мислевме кизнај што има..влеговме и се качуваме на 2р спрат..ајдееееее сето постери од голи жени..одиме понатаму..сето стапици мстеле..помини го конецот паѓа секирата..не че лажам сеа..и ко глеаме од едно дупче во циглите..истиот чоек не демни..и ние..фуфка нормално..па чудно ми е..кај и да одиме..не гледа братов..
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
Двоен Модератор
Двоен Модератор
PATO_007


Број на мислења : 398
Години: : 30

Чуден Човек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чуден Човек   Чуден Човек EmptyЧет Jул 30, 2009 9:42 am

Кај мене во населба има еден чуден човек ама живеее во Железара.Адвокат е.Фацата му е како на пијан човек а не е пијан човекот.Еднаш доаѓа и нешто ни вика мразам деца вика дека многу е среќен кога на вести ќе слушнел дека умреле неколку илјади деца.Вели дека сака да умираат децата ама не е педофил и не убива деца.

Пред некој ден пак ни дојде и почна да ни ја набројува фамилијата.Потоа нешто ни кажува дека ќе ратува со полицијата и потоа вели дека он ја изградил полицијата и дека ништо не му можат.Ни вика ако ви треба помош во тепачки викнете ги Димче Сашо и Џандарот од Железара они ќе ви помогнат.Вика имале по 150 кила минимум.

Првата случка ни малку не беше за смеење ама вторава пукнав од смеа со другар ми.Стварно незнаеш што те очекува кога ќе го видиш тој човек.Фаца пијана како на некој мртовец и личи како убиец а кога ќе видиш дека е адвокат.Не си имајте работа со вакви луѓе.
Вратете се на почетокот Go down
ROCK ON
Двоен Модератор
Двоен Модератор
ROCK ON


Број на мислења : 200
Години: : 27

Чуден Човек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чуден Човек   Чуден Човек EmptyЧет Aвг 06, 2009 10:08 pm

Kај нас има еден комшија стално е пијан .Фацата му е како на мртовец и отечен е од пиење и пушење.Секоја недела ја тепаше жена му и мајка му и секоја недела имаше полиција у сокако.Кога ке не видеше викаше дека ке ни го пресече грклано и некогаш не удараше па ние децата бегаме од него како од ѓавол.Мн пати има мавано со стаклени шишиња и кршеше џамови.У последно време не праве вакви работи ама кој знае шо има на ум.Мајка му умре и не ја ни погреба саалам..На тај човек дефинитивно нешто не му е у ред
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Чуден Човек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чуден Човек   Чуден Човек Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Чуден Човек
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Комарец :: Стил на Живот :: Мистерии-
Отиди до: